Доценти факультету ветеринарної медицини Сумського національного аграрного університету здійснили візит до Хенанського інституту науки та технології для проведення лекцій від українських викладачів згідно з навчальними планами.
Делегація факультету Сумського НАУ складалася з доцентів Олександра КАЛАШНИКА, Юрія МУСІЄНКА, Віталія РИСОВАНОГО.
Сумський міжнародний коледж ХІНТ – структурний підрозділ Хенанського інституту науки та технології (Китайська Народна Республіка), що надає знання за 4 галузями: ветеринарна медицина, агрономія, економіка і менеджмент та харчові технології. Навчання реалізується українськими та китайськими викладачами. По завершенню студенти отримують два дипломи: університету ХІНТ та СНАУ, тобто диплом європейського зразка.
Протягом 40 днів перебування викладачі Сумського НАУ проводили китайським студентам Сумського міжнародного коледжу ХІНТ лекції по своїм профілям згідно з навчальними планами. Крім того, кожен зі співробітників мав відкриті лекції для ширшого загалу.
Було проведено ряд зустрічей з представниками факультету ветеринарної медицини, з деканами та їх заступниками, а також з адміністрацією власне самого Хенанського інституту науки та технології.
Співробітники СНАУ мали змогу поринути в стародавню культуру Китаю. Насичена програма перебування передбачала подорожування, участь у різноманітних майстер-класах, присутність на чайній церемонії, дегустацію місцевої їжі.
Ділилися традиціями й викладачі аграрварду. У День вишиванки одягли народне вбрання й розповідали китайським студентам на лекціях про його символіку. Співробітники долучилися до щорічного флешмобу СНАУ, проте фотографії зробили на іншому кінці планети. Вишиванки знадобилися й під час концерту, організованого Сумським міжнародним коледжем ХІНТ. Українська делегація заспівала одну спільну народну пісню та дві сольні, а також продемонструвала танцювальну гордість народу – гопак.
Поїздка делегації Сумського НАУ стала першим візитом іноземців до Сумського міжнародного коледжу ХІНТ, проте точно не останнім. У планах продовження співпраці, подальше узгодження навчальних планів та академічні обміни.