Один з самих найпрестижніших факультетів Сумського НАУ є факультет ветеринарної медицини. Завдяки високій кваліфікації професорсько-викладацького складу забезпечується якісне навчання. На факультеті працюють 11 професорів, докторів наук, більше 48 доцентів, кандидатів наук, Щорічний ліцензований набір становить 175 чоловік, з них 120 місць бюджетного фінансування. Із числа студентів першого курсу більшість приймається після дострокової спеціальної підготовки на курсах, де викла¬дають висококваліфіковані педагоги, третина прийнятих за державним замовленням - нагороджені медалями, або мають диплом з відзнакою. За кожною дисципліною розроблено навчально-методичний комплекс, який полегшує вивчення кожної дисципліни.
Очолює факультет доцент, кандидат ветеринарних наук Нечипоренко О.Л. Наші студенти постійно перемогають на олімпіадах, беруть участь у студентських конферненціях. На факультеті вправаджуються найсучасніші альтернативні технології навчання. Так, на кафедрі анатомії створений сучасній комп'ютерний клас, де студенти можуть навчатися за альтернативними програмами Термін навчання на факультеті ветеринарної медицини складає 4 роки для випускників шкіл і 3 роки для випускників коледжів. Фахові вступні дисципліні: українська мова; біологія або хімія, існує можливість вступу за фаховою співбесідою для випусників коледжей.
Студенти факультету ветеринарної медицини можуть пройти спеціалізації, зокрема: "Біотехнологія ","Хвороби дрібних тварин", «Хвороби птиці, свиней, врх», Якість і безпека продукції тваринництва, „Бізнес у ветеринарній медицині”.
Після отримання диплому спеціаліст є можливість продовжити навчання в магістратурі, потім і аспірантурі за напрямками:
1. Ветеринарна мікробіологія та вірусологія
2. Ветеринарна фармакологія та токсикологія
3. Гігієна тварин та ветеринарна санітарія
4. Ветеринарне акушерство
5. Епізоотологія та інфекційні хвороби
6. Паразитологія, гельмінтологія
Перспективи працевлаштування: державна ветеринарна служба /обласний центр, міста обласного підпорядкування/; господарства різної форми власності; біологічні фабрики, лабораторії ветсанекспертизи на ринках; діагностичні лабораторії ветеринарної медицини; ветеринарні аптеки; підрозділи ветеринарної міліції; митниці; приватні клініки м'ясокомбінати; молокозаводи; викладачі аграрних технікумів коледжів, університетів (за фахом), супермаркети.
Первагами факультету є також можливість студенту з ІІ курсу отримати паралельну другу економічну освіту з отриманням рівнозначного диплому бакалавра (спеціальності: правознавство, облік та аудит, менеджмент організацій). Студентам які навчаються в групах з поглиб¬леним вивченням іноземної мови видається сер¬тифікат з подальшою можливістю проходження навчальної практики, стажування або навчання в багатьох країнах світу: Німеччини, Англії, Фінляндії, Швеції, Данії, Австрії, Франції, Америки, Греції, Австралії, Канаді, Туреччині, Польщі та інших країнах світу. За більш детальнішею інформацією звертайтесь на факульет ветеринарної медецини або телефонуйте 8 – (0542) – 627845 (деканат ФВМ).