Коваленко Лідія Михайлівна, к.вет.н., доцент

Кандидат ветеринарних наук, доцент
E-mail:KovalenkoLm4@gmail.com
ORCID https://orcid.org/0000-0002-4350-2284
Goggle Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=list_works&hl=ru&user=CX8kKJEAAAAJ

PUBLONS: https://publons.com/researcher/5284235/lidiia-kovalenko/publications/

Народилася 04 серпня 1962 р.
В 1983 році з «відзнакою» закінчила навчання в сільськогосподарському технікумі.
В 1988 році закінчила з «відзнакою» Курський сільськогосподарський інститут ім. І.І. Іванова за спеціальністю “Ветеринарія “.
З 1988 до 1991 лікар епізоотолог дільничної лікарні.
Стаж педагогічної роботи у вищих закладах освіти III-IY рівнів акредитації 26 років, в т.ч. у Сумському національному аграрному університеті.
Основні етапи педагогічної та науково-педагогічної діяльності: 1992 – 1993 – аспірант очної форми цільової аспірантури Сумського національного аграрного університету, за спеціальністю «Паразитологія»; 1993 – 1996 – асистент кафедри паразитологія; з реорганізацією кафедри з 1996 –1997– асистент кафедри вірусології, пат.анатомії і заразних хвороб птиці; 1997-1998 – асистент кафедри анатомії та фізіології тварин; 1998– 2001 – старший викладач кафедри анатомії, нормальної та патологічної фізіології тварин.
2001 – кандидат наук (порівнянно з академічним ступенем доктора філософії, доктор філософії). Ветеринарні науки (за спеціальністю 03.00.18 паразитологія, гельмінтологія), в інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
З 2003 року Рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки присвоєно вчене звання доцента кафедри анатомії, нормальної та патологічної фізіології.
Основні навчальні дисципліни: «Патологічна фізіологія тварин».
Напрям наукових досліджень: Епізоотологія дикроцеліозу жуйних в Північно-східній частині України, заходи боротьби і профілактики.

Грантова, держбюджетна та госпдоговірна тематика:
ГДТ «Діагностика та профілактика гельмінтозів c-г тварин» (2018, СФГ «Колос» Чернігівської обл., ТОВ «ЕКО-ЦЕНТР» Сумського району Сумської області 2019 -2021р.р.).
Підвищення кваліфікації (стажування): м.Харків ІЕКВМ,ННЦ; Сумській філії ДНДІЛДВСЕ, Вищої школи управління і адміністрації в Ополю (Wyższa Szkoła Zarządzania I Administracji w Opolu) (1998; 2012; 2016; 2021).
Інша інформація: 2012-2019 р.р. координатор проекту «Діагностика, лікування та профілактика гельмінтозів тварин”. Автор 185 опублікованих методичних вказівок, статей, тез, рекомендацій для виробництва.
Постійно проводиться підготовка наукових статей в фахових вітчизняних виданнях. Наукових збірниках України, в іноземних виданнях в залежності від місця проведення наукових конференцій за фахом. Голова навчально-методичної ради факультету Сумського національного аграрного університету. Керує підготовкою дипломних, магістерських робіт на факультеті ветеринарної медицини. Член осередку спілки паразитоцинологів України. Член Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України