Свою історію факультет починає з 1985 р., коли на базі зооінженерного факультету почалося формування відповідних кафедр. Розбудовувати цю справу почав к.в.н., доцент, а згодом і перший декан факультету М.М. Калашник. Перші дві утворені кафедри очолили д.в.н., професори А.Б. Байдевлятов (кафедра основ ветеринарії і зоогігієни) та І.І. Панікар (кафедра анатомії і фізіології).
Відкриття факультету було пов’язане з необхідністю забезпечення північно-східних областей України фахівцями ветеринарної медицини. Тоді на перший курс було прийнято 75 студентів, нині на факультеті навчається більш ніж 700 студентів, щорічно набирається 175 студентів, з них 125 – на державну форму навчання, 50 – на комерційну.
1988 р. був роком становлення факультету вже в рамках ССГІ, де існували такі кафедри: кафедра вірусології, мікробіології і хвороб птиці (завідувач професор Панікар І.І.); кафедра фармакології, кліндіагностики і внутрішніх незаразних хвороб (завідувач професор Байдевлятов А.Б.); кафедра акушерства і хірургії (завідувач професор Осетров В.А.); кафедра епізоотології та організації і економіки ветеринарної справи (завідувач Міланко О.Я.); кафедра паразитології і ветсанекспертизи (завідувач професор Романенко П.Т.). Згодом була сформована кафедра анатомії, нормальної і патологічної фізіології (завідувач професор Ярошенко В.І.).
Деканами факультету в різні роки працювали: доцент Кіндя В.І., доцент Калашник М.М., професор Панікар І.І., доцент Коваленко О.І.
З 2005 р. факультет очолює кандидат ветеринарної медицини, доцент Нечипоренко Олександр Леонідович.
До складу факультету входять 6 кафедр, які очолюють провідні фахівці галузі ветеринарної медицини. На кафедрах працюють 56 викладача, в т.ч. 14 докторів ветеринарних наук, професорів та 40 кандидатів ветеринарних наук.
Факультет ветеринарної медицини Сумського національного аграрного університету у 2019 році став офіційним партнером Європейської бізнес асоціації і підписаний меморандум дає змогу підвищувати кваліфікацію лікарям ветеринарної медицини, перепідготовку та удосконалення своєї професійної якості керівними працівниками та провідними спеціалістами в сфері ветеринарної медицини.
- Наразі СНАУ – сучасний навчальний заклад європейського типу, побудований за принципом академічного містечка та потужний освітній центр національного значення, визнаний не тільки на Сумщині, а й по всій Україні та за кордоном.
- Паралельна дуальна освіта (економічна або юридична).
- Унікальна система навчання із посиленою практичною складовою: проведення виробничої практики на базі навчально – дослідного господарства, в державних та приватних клініках міста і області, господарствах, агрофірмах та агрохолдінгах Сумської, Полтавської, Чернігівської та інших областей на посадах фахівців. І саме в СНАУ студенти мають унікальну можливість не тільки отримати теоретичні знання з обраної спеціальності, а й закріпити їх на практиці у провідних аграрних підприємствах як нашої країни, так і цілої низки країн зарубіжжя, з якими плідно співпрацює університет. Велика увага приділяється удосконалення навчального процесу і наукової діяльності шляхом інтеграції планів і програм згідно зі світовим напрямком розвитку та співпраці зі спорідненими кафедрами факультетів ветеринарної медицини вузів України, науково-дослідними інститутами, зарубіжними колегами з країн Європи, Азії та Америки.
- Високопрофесійний якісний науково-викладацький колектив та сучасні високотехнологічні методики викладання, сучасний аудиторний фонд, наукові лабораторії. На базі факультету працюють 11 сучасних науково-навчальних лабораторій, які вирішують питання ефективного взаємозв’язку наукових і навчальних проблем, сприяє зміцненню зв’язків факультету з виробництвом, дає можливість ефективніше впливати на навчальний процес і впроваджувати наукові розробки.
- Сформоване інформаційне навчальне середовище на платформі Moodle, що забезпечує навчання кожного студента за індивідуальним навчальним планом
- Поглиблене вивчення іноземної мови за інноваційною системою та можливість отримання міжнародного сертифікату знання іноземної мови (рівня В2, С1 та ін.).
- Можливість проходження оплачуваної (400-2000 євро/місяць) фахової виробничої практики студентами у фермерських господарствах Великобританії, Німеччини, Австрії, Польщі, Данії, США, Фінляндії, Швеції, Австралії і т.д. а в подальшому працевлаштування в цих країнах.
- Одночасно навчатися і працювати у СНАУ або в ТОВ «ГЛОБІНО».
- Можливість академічного обміну в вишах країн Європи, Азії та Америки за спеціальністю.
- Військова кафедра.
- Якісне та доступне харчування в комбінаті громадського харчування СНАУ.
- Покращені умови проживання в гуртожитках.
- Можливість після закінчення університету продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі з подальшим стажуванням в 23 країнах світу та одержання гранту за кордоном.
- Навчатися у найкращих фахівців дистанційно, приймати участь у спеціалізованих інтернет-вебінарах, проходити спеціалізації в сучасних ветеринарних центрах за напрямком.
- Можливість відвідувати безліч спортивних та мистецьких секцій в СНАУ.
- Тільки Сумський НАУ має справжнє студентське містечко європейського зразку, так званий кампус, на території якого компактно розташовані навчальні корпуси, гуртожитки, стадіони, їдальня та кафе, молодіжно-розважальний центр, навчально-дослідні поля, лабораторії та все інше, що потрібно студенту у процесі навчання та відпочинку.
- Ефективна система працевлаштування, яка гарантує та забезпечує першим робочим місцем кожного випускника – 100 % працевлаштування випускників.
Факультет готує за двома спеціальностями за освітнім ступенем наскрізний МАГІСТР 6 років навчання:
211 Ветеринарна медицина
212 Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза
Спеціалізації:
- «Ветеринарна фармація»
- «Лабораторна справа»
- «Біотехнологія»
- «Бізнес у ветеринарній медицині»
- «Хвороби дрібних тварин. Кiнологiя»
- «Хвороби птиці, свиней, ВРХ»
- «Якість і безпека продукції тваринництва»
- «Хвороби екзотичних тварин»
Перспективи працевлаштування:
- Державна ветеринарна служба (обласний центр, міста обласного підпорядкування).
- Інспектори з контролю за якістю харчових продуктів.
- Господарства різної форми власності.
- Біофабрики (спеціалізація «Біотехнологія»).
- Лабораторії ветсанекспертизи па ринках.
- Діагностичні лабораторії ветеринарної медицини.
- Ветеринарні аптеки.
- Зоопарки, дельфінарії, іподроми.
- Служба державного ветеринарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.
- Приватні клініки (спеціалізація “Хвороби дрібних тварин”, «Кінологія»).
- Кінологічні центри в структурі Національної поліції та Національної гвардії України (спеціалізація “Хвороби дрібних тварин”, «Кінологія»).
- М’ясокомбінати.
- Молокозаводи, маслосирзаводи.
- Супермаркети.
- Викладачі аграрних технікумів, коледжів, університетів (за фахом).