В складі кафедри є дві лабораторії:

Лабораторія іноваційних технологій та безпеки і якості харчових продуктів наказ № 583 от 30. 06. 2007 рік, акредитована 25.05.2008 рік № РУ-903/08

Лабораторія «Ветеринарної фармація»(наказ № 713 от 31. 08. 2005 року, акредитована 15.05.2007 року) № РУ-891/07

Основні напрямки діяльності лабораторій

Розробка та впровадження вітчизняних засобів профілактики та лікування заразних хвороб тварин та птиці.

Система моніторингу методів контролю та ветеринарно-санітарних заходів щодо якості й безпеки продукції тваринництва при хворобах заразної етіології.

Розробка комплексної системи контролю алергенів в харчовій продукції.

Регулювання якості та безпечності продукції тваринництва на основі розробки інноваційних методів та систем контролю інфекційних захворювань тварин.

Оцінка ефективності застосування сучасних антисептиків та дезінфектантів для отримання екологічно-чистої та якісної продукції тваринного походження.

Оцінка ефективності застосування сучасних антисептиків та дезінфектантів для отримання екологічно-чистої та якісної продукції бджільництва.

Моніторинг кампілобактеріозної інфекції птиці, розробка методів діагностики, профілактики та розробка методів контролю щодо якості та безпеки продуктів птахівництва.

Розробка та впровадження нових методів та засобів діагностики, терапії і профілактики інфекційних хвороб з метою отримання екологічно безпечну продукцію тваринництва

Розробка засобів лікування та профілактики заразних хвороб риби. Удосконалення ветеринарно-санітарної оцінки при захворюваннях риби та морських гідробіонтів.

Список студентських наукових гуртків, що працюють на кафедрі:

  1. 1. Ветсанексперт
  2. Мікробіолог
  3. Основ біобезпеки, біоетики та ветеринарної екології
  4. Гігієна тварин та продуктивність
  5. Судова та ветеринарна криміналістика
  6. Бджолярство
  7. Хвороби дрібних тварин

Дисертаційні роботи, захищені співробітниками кафедри

  1. Фотіна Т.І. У 1984 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Роль біологічних властивостей Е. соli в патології колібактеріозу птиці” на засіданні спеціалізованої вченої ради Ленінградського ветеринарного інституту за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, вірусологія, епізоотологія, імунологія та мікологія. В 2003 році захистила докторську дисертацію на тему “Теоретичні і практичні основи контролю основного спектру умовно-патогенних мікроорганізмів при інфекційних хворобах птиці” на засіданні спеціалізованої вченої ради при Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, м. Харків за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна вірусологія і мікробіологія.
  2. Березовський А.В. У 1973 році закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут за спеціальністю ветеринарія. Кандидат ветеринарних наук з 1982 року. Доктор ветеринарних наук з 2003 року. З 2000 – 2005рр. – старший викладач Національного аграрного університету, м. Київ З 2005 року і по теперішній час професор кафедри ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва факультету ветеринарної медицини Сумського НАУ.
  3. 3. Петров Р.В. Захистив 18.01.2006р. – м. Харків Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини дисертацію на здобуття ступеня кандидата ветеринарних наук на тему “Особливості перебігу ешерихіозу птиці на фоні зеараленонтоксикозу”. 29.06.2016 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора ветеринарних наук на тему «Аеромоноз риби (епізоотологічний моніторинг, діагностика, біологічні властивості збудника та розробка лікувально-профілактичних заходів) за спеціальністю 16.00.03 ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія у Національному науковому центрі «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» (м. Харків).
  4. 4. Нагорна Л.В. У 2009 році в Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького захистила кандидатську дисертацію “Фармако-токсикологічна оцінка ектоцидної дії “Ектосану” при ураженні птиці ектопаразитами”. З 2013 по 2016 рік навчалася у докторантурі Сумського національного аграрного університету. У 2017 році в Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора ветеринарних наук із спеціальності 16.00.11 – паразитологія.
  5. 5. Фотіна Г.А. Кандидатську дисертацію захищено 22 червня року 2008 року у спеціалізованій вченій раді Львівського національного  університету ветеринарної медицини та біотехнології ім. С.З. Гжицького Міністерства аграрної політики Українина тему «Токсикологічна оцінка та дезінфекційна ефективність препарату бровадез-плюс», отримано диплом ДК№051732. Доктор ветеринарних наук з 2015 року. Дисертацію «Фармако-токсикологічна та клінічна оцінка хіміотерапевтичних засобів для схем ротації в птахівництві» захищено 2 липня 2015 року у спеціалізованій вченій раді Львівського національного  університету ветеринарної медицини та біотехнології ім. С.З. Гжицького Міністерства освіти і науки України, отримано диплом ДД№004718.
  6. Зон Г.А. Кандидатську дисертацію захищено у 1986 р. „Паразитоценологические аспекты эймериоза с эшерихиозом у цыплят”.
  7. Фотін А.І. У 1989 році на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Білоруського НДІЕВ захистив дисертацію на тему “ Аттенуированый штамм “К-УНИИП” вируса гепатита утят и его использование в качестве вакцины” за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, вірусологія, епізоотологія, імунологія та мікологія.
  8. Решетило О.І. Кандидатську дисертацію захищено у 1993 “Усовершенствование специфической профилактики вирусного гепатита утят при разной эпизоотической ситуации”.
  9. Івановська Л.Б.Кандидатську дисертацію захищено у 2007р. „Епізоотологічний моніторинг та розробка серологічної діагностики ієрсиніозу тварин”.
  10. Панасенко О.С.Кандидатську дисертацію захищено у2008„ Ешерихіоз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика та профілактика)”.
  11. Байдевлятова Ю.В.Кандидатську дисертацію захищено у 2010р. «Серозний мастит корів різних порід: поширеність, діагностика, терапія та профілактика».
  12. Фотін О.В. 25 січня 2011 року захистив кандидатську дисертацію на тему: “Обґрунтування методів та способів інтенсифікації відтворної здатності бугаїв – плідників” на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.859.02 у Сумському національному аграрному університеті.
  13. Назаренко С.М. У 2016 році захистила кандидатську дисертацію за темою: «Санітарно-гігієнічна оцінка вирощування і заходів забезпечення якості коропів» на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія.
  14. Кісіль Д.О. У 2021 року захистив в Сумському національному аграрному університеті дисертацію на здобуття ступеня доктор філософії на тему: «Обґрунтування ветеринарно–санітарних заходів на пасіках з метою профілактики заразних хвороб»
  15. Дудник Є.О. У 2023 року захистила в Сумському національному аграрному університеті дисертацію на здобуття ступеня доктор філософії на тему: «Епізоотична ситуація, діагностика та заходи стримування африканської чуми свиней в Сумській області»

 

Співпраця

ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної вет. Медицини» м. Харків.

Державна дослідна станція птахівництва Інституту тваринництва Борки, Харківської області. Національний Університет біоресурсів і природокористування (м. Київ)

Сумський водоканал, Обласне управління сільського господарства: “Вдосконалення методів очищення стічних вод”.

Німецько-українська наукова виробнича фірма “Бровафарма”, Борщагівський ХФЗ, ТОВ Кронос-Агро, ТОВ Інвек

Державний науково-дослідний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок (м. Львів)

Лабораторія фармакології та токсикології, м. Тулуза (Франція) „Centre de recheches de Toulouse. Laboratorie de pharmacologie toxicologie”

Біологічний центр Чеської академії наук (м. Чеська будійовиця).

Сумське міське товариство з захисту тварин «Притулок».

Запрошення до співпраці

Кафедри ветеринарно-санітарного інспектування, мікробіології, гігієни та патологічної анатомії Сумського НАУ пропонує послуги:

  1. Проведення до клінічних і клінічних досліджень лікарських препаратів та дезінфікуючих засобів;
  2. Бактеріологічні дослідження: Первинне виділення збудників бактеріальних інфекцій. Бактеріологічне дослідження патологічного матеріалу, загиблих і клінічно хворих тварин і птиці. Бактеріологічне дослідження патологічного матеріалу, загиблих тварин і птиці. Бактеріологічне дослідження води. Оцінка бактеріальної забрудненості машини для перевезення птиці та інкубаційного яйця. Staphylococcus / Streptococcus. Бактеріологічне дослідження патологічного матеріалу, загиблих тварин і птиці. Enterobacteriaceae (E.coli / Salmonella та ін.). Бактеріологічне дослідження патологічного матеріалу, загиблих тварин і птиці. Бактеріологічне дослідження молока при маститах Бактеріологічне дослідження підстилки. Виділення широкого спектру бактерій в інкубаторі. Бактеріологічне дослідження корму (загальна кількість бактерій). Бактеріологічне дослідження корму (Staphylococcus aureus). Бактеріологічне дослідження корму (патогенні ентеробактерії). Бактеріологічне дослідження сперми (загальна к-сть бактерій, колі-титр). Бактеріологічне дослідження сперми та урогенітального тракту свиней, ВРХ. Бактеріологічне дослідження продуктів харчування (м’ясо, молоко, риба, мед, яйце).
  3. Токсикологічні дослідження: Кадмій (аналіз кормів, води). Свинець (аналіз кормів, води). Марганець (аналіз кормів, води). Залізо (аналіз кормів, води). Мідь (аналіз кормів, води). Нікель (аналіз кормів, води). Цинк (аналіз кормів, води). Кобальт (аналіз кормів, води). Магній (аналіз кормів, води). Визначення кальцію (аналіз кормів). Визначення нітратів (аналіз кормів, води). Визначення солі (натрію, хлориду натрію, хлоридів) (аналіз кормів, води). Визначення фосфору в кістках с/г тварин і с/г птиці (діагностичне дослідження). Визначення загального фосфору (аналіз кормів). Визначення мікотоксинів в кормах та продукті тваринного походження
  4. Екологічні дослідження: вода питна мінімальний комплекс (12 показників); максимальний комплекс (24 показники); бактеріологічне дослідження води; ґрунти (валовий вміст речовин) мінімальний комплекс (5 показників); максимальний комплекс (14 показників); додатково ртуть (валовий вміст); ґрунти (рухомі форми) мінімальний комплекс (5 показників);максимальний комплекс (14 показників); викиди організовані стаціонарних джерел:
  5. Визначення залишкових кількостей лікарських засобів. Контроль якості дезінфекції. Визначення чутливості до антибактеріальних препаратів.
  6. Кафедра здійснює інноваційну, інформаційно-рекламну діяльність та надає науково-консультаційні послуги з питань діагностики, профілактики, лікування інфекційних, інвазійних хвороб та мікотоксинів тварин, птиці та риби.
  7. Судової ветеринарії
  8. Профілактики хвороб дрібних тварин
  9. Профілактика хвороб бджіл

Основні наукові розробки кафедри здійснюються в межах навчального навантаження з теми:

«Прогнозування ризиків транскордонного заносу та поширення особливо небезпечних хвороб тварин та розробка науково обґрунтованих систем дезінфекції на основі інноваційних імпортозамінних високоефективних засобів» (№ державної реєстрації 0115U001342, 2018-2023 рр.);

«Науково-обґрунтована концепція заходів контролю біологічних загроз та розробка інноваційних засобів профілактики епідеміологічнозначимих хвороб тварин з метою забезпечення національної безпеки» (№ державної реєстрації 0123U104542, 2023 – 2032 рр.).

Філії кафедри:

  1. Клініка ветеринарної медицини “Ветсервіс”, м. Суми.
  2. ТОВ “Авіс-Україна”, Сумський район, Сумська область.
  3. НВФ «Бровафарма» м. Бровари Київська обл..
  4. Сумська регіональна державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів м. Суми