Байдевлятов Юрій Анварович, к.вет.н., доцент

доцент кафедри епізоотології та паразитології
e-mail: yurbayd@ukr.net
Publons
ORCID ID
Google scholar

CV
Народився 22 липня 1960 року в с. Салган Салганського району Горківської області.
В 1982 р. закінчив Харківський зооветеринарний інститут за спеціальністю «Ветеринарія».
Лікар ветеринарної медицини, дослідне господарство «Бірки» Українського науково-дослідного інституту птахівництва Зміївського району Харківської області (1984-1988)
Колгосп «ім.. Н.К. Крупської» Нижньогірського району Кримської області, старший технолог лабораторії трансплантації ембріонів великої рогатої худоби (1988-1990)
Науково-дослідний інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини м. Харків, аспірант, молодший науковий співробітник лабораторії хвороб птиці (1990-1994)
Сумський національний аграрний університет, доцент кафедри ветеринарного акушерства (1994-2013)
доцент кафедри епізоотології та паразитології СНАУ (2013 по теперішній час)
Сумський національний аграрний університет, провідний науковий співробітник Проблемної науково-дослідної лабораторії кафедри фармакології та терапії (за сумісництвом) (1998-2003)
Приватна науково-виробнича фірма «Агрофарм», головний технолог, директор (1994-2011)
Отримання кваліфікації сільськогосподарського експерта-дорадника з питань ветеринарної медицини при Сумському обласному управлінні сільського господарства (2008).
Основний напрямок наукових досліджень – ветеринарна гінекологія, біотехнологія ромноження, інфекційні хвороби ВРХ і птиці.
Стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації 25 років – Сумський НАУ
Навчальна робота: Викладає навчальні курси: «Епізоотологія та інфекційні хвороби».
Підвищення кваліфікації та наукова робота: 30 червня 2018 р. проходив курси з підвищення кваліфікації на базі Харківської ЗВА.
Держбюджетна, госпдоговірна та грантова тематика:
ГДТ «Розробка та впровадження заходів боротьби з неплідністю у корів в умовах СТОВ «Вікторія» Краснопільського району Сумської області; «Епізоотичний моніторинг, розробка та впровадження заходів боротьби та профілактики з неплідністю корів в умовах ТОВ «Віталія» Буринського району Сумської області» та ін.

Наукові дослідження здійснюються згідно теми «Оптимізація комплексу заходів запобігання виникненню і поширенню заразних хвороб тварин в господарствах Північно-Східного регіону України», державний реєстраційний номер 0122U001254, 2022–2027 рр.