Касяненко Оксана Іванівна, завідувач кафедри, д.вет.н., професор

Завідувач кафедри епізоотології та паразитології,

доктор ветеринарних наук, професор

E-mail: oksana_kasjanenko@ukr.net

Publons

ORCID ID

Scholar google

Народилася 27 грудня 1978 року в с. Підлипне Конотопського району Сумської області. В 1986 році закінчила Підлипенську ЗОШ із золотою медаллю.

Навчалася в Сумському національному аграрному університеті, який закінчила в 2002 році і отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Ветеринарна медицина» та здобула кваліфікацію лікар ветеринарної медицини.

Протягом 2002–2005 рр. навчалася в аспірантурі СНАУ з відривом від виробництва. В 2005 році на засіданні спеціалізованої вченої ради при Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, м. Харків достроково захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія і вірусологія.

В 2005 році прийнята на посаду старшого викладача 0,5 ставки кафедри вірусології та пат анатомії; переведена на посаду доцента 1,0 ставки кафедри ветсанекспертизи, мікробіології та зоогігієни.

Впродовж 2008–2011 рр. навчалася в докторантурі СНАУ з відривом від виробництва. В 2013 р. захистила докторську дисертацію на тему «Теоретичне та експериментальне обґрунтування системи контролю кампілобактеріозу курей» за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія на засіданні спеціалізованої вченої ради ДД 26.004.03 при Національному університеті біоресурсів і природокористування Кабінету Міністрів.

Заступник декана з наукової роботи факультету ветеринарної медицини СНАУ (2013–2018 рр.).

Працювала на посаді професора кафедри ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва Сумського НАУ (2013–2020 рр.).

Є гарантом провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти для підготовки здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня «доктор філософії» зі спеціальності 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза» галузі знань 21 «Ветеринарна медицина».

З 01.09.2020 р. і по теперішній час – завідувач кафедри, професор кафедри епізоотології та паразитології Сумського НАУ.

Основні навчальні дисципліни: «Охорона громадського здоров’я», «Захист здоров’я тварин», «Забезпечення громадського здоров’я», «Ветеринарне громадське здоров’я»..

Напрям наукових досліджень

Наукові дослідження здійснюються згідно теми «Оптимізація комплексу заходів запобігання виникненню і поширенню заразних хвороб тварин в господарствах Північно-Східного регіону України», державний реєстраційний номер 0122U001254, 2022–2027 рр.

Будучи продовжувачем династії лікарів ветеринарної медицини наукову роботу поєднує з практичною діяльністю. Співпрацює з підприємствами на основі заключних договорів про співпрацю.

Підвищення кваліфікації: