Улько Лариса Григорівна, д.вет.н., професор

Професор, доктор ветеринарних наук.

Народилась у 1969 році в місті Миргогод Полтавської області.

Основні начальні дисципліни: «Внутрішні хвороби тварин», «Спеціальна пропедевтика, терапія і профілактика внутрішніх хвороб тварин»
Напрям наукових досліджень: Прогнозування ризиків транскордонного заносу та поширення особливо небезпечних хвороб тварин та розробка науково обґрунтованих систем дезінфекції на основі інноваційних імпортозамінних високоефективних засобів (номер держреєстрації 0115 U 001342); Наукове забезпечення розробки систем контролю внутрішніх, факторних, асоційованих, емерджентних та економічно значущих інфекційних захворювань тварин на основі інноваційних методів та технологій (номер держреєстрації 0115 U 001341); Клініко-експериментальне обґрунтування та розробка систем лікувально-профілактичних заходів за внутрішньої патології тварин (номер держреєстрації 0115 U 001340).
Грантова, дербюджетна та госпдоговір на тематика:
ГДТ «Здійснення ветеринарно-санітарного нагляду у державному підприємстві «Дослідне господарство інституту сільського господарства Північного Сходу» національної академії аграрних наук України с. Сад, Сумського району, Сумської області (договір № 12-12-10) від 12.12.2018 року.

Список наукових праць
д.вет.н., професора Улько Л. Г. за темою аспірантських досліджень

Прізвище аспіранта,

тема досліджень та спеціальність

Список наукових праць
Красовський О.Є.
«Поширення, діагностична інформаційність клініко-лабораторних показників та удосконалення лікувально-профілактичних заходів за панкреатиту у собак і котів»
1.      Жовнір О.М. Біотичні відносини fusobacterium necrophorumу мікробних асоціаціях in vitro / О.М. Жовнір, О.І. Горбатюк, В.О. Андріящук, Г.Ф. Риженко, С.М. Тютюн, Т.М. Уховська, С.Ю. Криленко, Л.Г. Улько / Ветеринарна біотехнологія. – 2018. – Вип. 32 (2).  – С. 149-156
2.      Улько Л.Г. Ефективність  лікувально-профілактичних  заходів  за гастроентериту собак / Л.Г. Улько, Г.С. Вієвський // Матеріали науково-практичної конференції викладачів, аспірантів та студентів Сумського НАУ (20-24 квітня 2015 р.). – В 3 т./Т.ІІ. – Суми, 2015. – С. 75.
Красовська  О.О
«Поширення, діагностична інформаційність клініко-лабораторних показників та удосконалення лікувально-профілактичних заходів за холециститу у собак і котів»
1.      Улько Л.Г. Перспективи застосування пробіотиків у ветеринарній медицині / Л.Г. Улько, Т.І. Фотіна // Матеріали  міжнародної науково-практичної конференції  «Мультипробіотики в профілактиці та лікуванні найбільш поширених захворювань», м. Київ, 4-6 вересня 2015 року. – С. 45.
2.      Paliy A., Sumakova N., Petrov R., Shkromada O., Ulko L., Palii A., 2019, Contamination of urbanized territories with eggs of helmiths of animals. Biosystems diversity., 27(2), 118-124. (Scopus)
3.      Кистерна О.С. Лайфхаки в терапії дрібних тварин / О. С. Кистерна , Л.Г. Улько , О.В. Мусієнко  // Матеріали «Львівсько-Вроцлавської наукової конференції з діагностики і терапії внутрішніх хвороб тварин: минуле, сьогодення, майбутнє» (14 15 листопада 2019 р.:); тези доп. – Львів: СПОЛОМ, 2019. С. 23 26. с.
Тітов Є.М.
«Клініко-епізоотологічний моніторинг та удосконалення лікувально-профілактичних заходів за гострих шлунково-кишкових захворювань телят».
1.      Березовський А.В. Етіологічна структура гострих шлунково-кишкових захворювань телят / А.В. Березовський, Т.І. Фотіна, Л.Г. Улько, О.Л. Нечипоренко, Є.М. Тітов // Науковий вісник ЛНУВМБТ імені С.З. Ґжицького, 2016, т 18, № 3 (71). – С. 148-151.
2.      Улько Л.Г. Детоксикаційна терапія за гострих шлунково-кишкових розладів у телят / Л.Г. Улько / Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького. Львів, 2015.  ‒ Т. 17, № 1 (61). ‒ Ч. 2. ‒ С. 322-327.
3.      Березовський А.В. Комплекс терапевтичних заходів за гострих шлунково-кишкових захворювань телят / А.В. Березовський, Т.І. Фотіна, Л.Г. Улько // Матеріали чотирнадцятого Міжнародного конгресу спеціалістів ветеринарної медицини. 6-7 жовтня 2016 року. – м. Бровари, 2016. – С. 41-43.
4.      Улько Л.Г. Етіологія гострих шлунково-кишкових розладів у телят / Л.Г. Улько, О.Ю. Нечипоренко // Матеріали науково-практичної конференції викладачів, аспірантів та студентів Сумського НАУ (17-20 квітня 2018 р.). – Суми, 2018. – С. 359.
5. Улько Л.Г. Профілактика хвороб молодняку великої рогатої худоби / Л.Г. Улько // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія «Ветеринарна медицина». – Сумський НАУ, 2015. – Вип.  7 (37). – С.  213-217.
Бакун Ю.Ю.
«Клініко-епізоотологічний моніторинг та удосконалення лікувально-профілактичних заходів за гострих шлунково-кишкових захворювань поросят»
1.      Улько Л.Г. Вплив вірусу трансмісивного гастроенетериту на формування імунітету поросят / О. И. Шкромада, Бакун Ю.Ю. // Науково-практичний журнал Харківської ЗВА. Серія «Ветеринаріяі науки».– 2018. – №1 – С. 34-37.
2.      Шкромада О. І.,  Л. Г. Улько. Амінокислотний склад та біологічна цінність м’яса свиней за використання запропонованого комплексу дезінфікуючих засобів // Вісник Сумського НАУ. – 2015. – Вип. 1 (36). – С. 143–145. (Серія: Ветеринарна медицина).
3.      Улько Л.Г. Гострі шлунково-кишкові захворювання у поросят та їх лікування / Л.Г. Улько, Л.В. Стецкова // Матеріали науково-практичної конференції викладачів, аспірантів та студентів Сумського НАУ (20-24 квітня 2015 р.). – В 3 т./Т.ІІ. – Суми, 2015. – С. 78.