Фотіна Тетяна Іванівна, завідувач кафедри, д.вет.н., професор, Відмінник освіти України

завідувач кафедри ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва СНАУ, доктор ветеринарних наук, професор, заслужений працівник ветеринарної медицини України, «Відмінник Освіти», віце-президент українського відділення ВНАП, Почесний професор Варшавського університету природничих наук, почесний професор Вірменського державного аграрного університету, почесний професор Таджицького аграрного університету ім. Шириншох Шотемура. Науковий консультант НВФ «Бровафарма». Державні та відомчі нагороди: знак «Відмінник освіти України», відзнака «За заслуги в розвитку ветеринарної медицини України» – Ветеран ветеринарної медицини України. Почесне звання «Заслужений працівник ветеринарної медицини України».
Народилась в м. Харкові 30 березня 1956 року. З 1964 по 1973 роки навчалась в середній школі № 88 м. Харкова. В 1973 вступила, а в 1978 році закінчила з відзнакою факультет ветеринарної медицини Харківського зооветеринарного інституту. З 1978 по 1980 рік працювала лікарем ветеринарної медицини в дослідному господарстві “Борки” Українського науково-дослідного інституту птахівництва. З 1980 по 1987 рік працювала в лабораторії профілактики хвороб птиці Українського науково-дослідного інституту птахівництва. В 1984 році захистила кандидатську дисертацію на засіданні спеціалізованої вченої ради Ленінградського ветеринарного інституту за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, вірусологія, епізоотологія, імунологія та мікологія. З 11 січня 1988 року доцент кафедри паразитології і епізоотології Сумського національного аграрного університету. 1996-2004 – доцент кафедри вірусології, патанатомії та ветсанкеспертизи; 2000 – 2001 – комерційний директор Сумської державної біологічної фабрики за сумісництвом; В 2003 році захистила докторську дисертацію на засіданні спеціалізованої вченої ради при Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, м. Харків за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна вірусологія і мікробіологія. 2004 – 2005 – професор кафедри вірусології, патанатомії та ветсанекспертизи СНАУ; 2005 – 2007 – перший проректор Сумського НАУ та завідувач кафедрою ветсанекспертизи, мікробіології та зоогігієни, за сумісництвом; 2007 – 2012 – проректор з наукової роботи Сумського НАУ та завідувач кафедрою ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва, за сумісництвом. З 2012 і по теперішній час завідувач кафедрою ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва (з 2012 по 2014 рік працювала за сумісництвом науковим співробітником Інституту тваринництва НААН).

Web of Science ResearcherID GLQ-7006-2022

ORCID https://orcid.org/0000-0001-5079-2390

Google scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=JTGCsqQAAAAJ&hl=ru

Scopus https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57215812406

e-mail: tif_ua@meta.ua

CV
Контактний телефон: +380954952933 Адреса: 40021 Україна м. Суми, Г. Кондратьєва, 160 СНАУ факультет ветеринарної медицини.
Дисципліни, що викладаються: Ветеринарна мікробіологія, Дослід у ветеринарній медицині, Методологія та організація наукових досліджень, Сучасні методи діагностики та профілактики інфекційних хвороб та Ветсанекспертиза.
Напрям наукових досліджень: – розв’язанням наукової проблеми якості та безпеки продукції національного виробництва як для внутрішнього споживання, так і для експорту;
– теоретичним, експериментальним та практичним узагальненням аспектів контролю антропозоонозних хвороб птиці на основі розробки та удосконалення діагностики, профілактики та заходів боротьби з інфекціями птиці;
– пошуком альтернативних засобів профілактики та лікування птиці з метою отримання екологічно чистої, якісної, безпечної, вільної від залишків токсичних речовин, патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів продукції. Всі дослідження безпосередньо направлені на охорону здоров’я населення України. Здійснює підготовку аспірантів та докторантів за фахом: 211 «Ветеринарна медицина» та 212 «Ветеринарна гігієна санітарія і експертиза».
Науково – громадська робота. Віце-президент Українського відділення ВНАП, член Української асоціації з питань біозахисту та біобезпеки, член Науково-методичної ради Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, член Державної фармакологічної комісії України секції: «Ветеринарні імунобіологічні препарати».
Голова Спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями: 16.00.03 (ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія), 16.00.09 (ветеринарно-санітарна експертиза) та 16.00.06 (гігієна тварин та ветеринарна санітарія) при Сумському національному аграрному університеті Міністерства освіти і науки України та Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів.
Науковий експерт секції «Агропромисловий комплекс, лісове і садово-паркове господарство, ветеринарія» Міністерства освіти і науки України.
Член редакційної ради наукового журналу «Вісник Сумського НАУ» та член редакційної ради журналу «Тваринництво. Ветеринарія» та журналу зареєстрованого в базі Scopus «Journal of the Faculty of Veterinary Medicine, Kafkas University».
Підвищення кваліфікації: Гранти та стажування за кордоном. «Удосконалення профілактики мікотоксикозів тварин і птиці» – лабораторії фармакології та токсикології національного наукового центру у м. Тулуза (Франція) – 2006 – 2008 р.р. Міжнародний грант на участь у програмі «Стратегія боротьби з пандеміями» – 2011рік, США. «Аналіз харчових продуктів та кормів», R-Biopharm, Німеччина, 2012 – 2015, 2018 рік.