Нові перспективи гуманної освіти для кафедри анатомії, нормальної та патологічної фізіології  у 2024 році

Ще у 2008р кафедра анатомії, нормальної та патологічної фізіології Сумського національного аграрного університету стала однією із перших в Україні, що приєдналася до проекту німецької організації «Лікарі проти експериментів на тваринах» (Німеччина) та міжнародної організації «InterNICHE» під назвою «Комп’ютери та альтернативи замість тварин».

Гуманне ставлення до тварин, емпатія до них – важливі педагогічні цінності майбутніх спеціалістів ветеринарного профілю. Розуміючи, що сприяння формуванню них має бути невід’ємною частиною навчання, викладачі кафедри запросили можливість використання альтернативних матеріалів: моделей тварин, комп’ютерних програм та відео замість класичних експериментів за програмою навчання.

Кафедра отримала 6 ПК та набір альтернатив, а також підтримку у впровадженні їх в учбовий процес. Представник організацій InterNICHE, DAAE в Україні – Дмитро Лепорський  (також директор магазину органічного землеробства Мудрий Дачник https://www.m-dachnik.com) координував проект та допомагав зі встановленням комп’ютерних програм та навчанням студентів та викладачів.

Слід зазначити, що підписаний між сторонами договір є безстроковим та гарантує безкоштовну передачу кафедрі та університету новітніх розробок у сфері гуманної освіти.

Так, у січні 2024року кафедрі будуть передані нові методичні посібники та інтерактивні програми до них з дисциплін «Патологічна фізіологія» та «Загальна та клінічна фармакологія». Також представник організацій Дмитро Лепорський запевнив у вірогідності технічного оновлення для успішного використання програм. Зі своєї сторони кафедра залишається непохитною у питаннях прогресивної гуманної освіти та сподівається й на подальшу плідну співпрацю.